Nowe skrzydło BG UMCS

E - źródła
Bazy danych
Czasopisma online
E-książki
Źródła dziedzinowe
Wyszukiwarki naukowe
Biblioteki cyfrowe


Zostań czytelnikiem - autorem - recenzentem


journals.umcs.pl/fb
 Nabytki
Biblioteki
UMCS

Bazy w dostępie testowym

Ocena parametryczna

Redagowanie pracy naukowej

Baza publikacji pracowników UMCS
(rejestracja)
(więcej informacji)
Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica.

Academica, czyli cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych, umożliwia dostęp do ok. 1,4 mln dokumentów zeskanowanych przez Bibliotekę Narodową. Można w niej znaleźć pełne teksty monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

Zasady korzystania z systemu Academica:

  1. Przeglądanie zasobów systemu jest możliwe z dowolnego komputera i bez konieczności posiadania konta, jednak dostęp do pełnego tekstu publikacji otrzymujemy wyłącznie na terminalach dostępnych w Oddziale Informacji Naukowej.
  2. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą mieć dostęp do pełnych tekstów - bezpłatne konto nowego użytkownika tworzą pracownicy Oddziału Informacji Naukowej.
  3. Zarejestrowany użytkownik może samodzielnie zarezerwować (wybrać datę i godziny korzystania z konkretnego tytułu na terminalu w OIN) wybraną publikację korzystając z własnego komputera.
  4. Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz w zakładce Najczęściej zadawane pytania.

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica w BG UMCS oraz w celu założenia konta nowego użytkownika zapraszamy do Oddziału Informacji Naukowej (1.p nowszego gmachu BG), tel. (81) 537-58-94.